Monika Vändra

Olen kliiniline psühholoog ning pereterapeut (lõpetasin süsteemse pereteraapia põhiväljaõppe II astme).  Psühholoogia magistrikraadi olen omandanud Tartu Ülikoolis. Lisaks on mul läbitud kognitiiv-käitumisteraapia algväljaõpe ning EMDR (Eye movement desensitization and reprocessing) esimese astme koolitus.

Olen aastaid töötanud Tartu Seksuaaltervise Kliinikus ning Katriito Nõustamis- ja Psühhoteraapiakeskuses, kus olen pakkunud psühholoogilist nõustamist ja teraapiat nii üksikisikutele, paaridele kui peredele. Hetkel töötan õppejõuna Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Ligi seitse aastat olen juhtinud Seksuaaltervise Kliinikus noorte lapsevanemate tugigrupi iganädalasi kohtumisi, soodustamaks vanemlikku toimetulekut ja iseenda tasakaalu leidmist. Ka Tartu Laste Turvakodus juhin mitmendat aastat emade tugigruppi. Oma teadmisi ja oskusi jagan ka koolitusi ning seminare läbi viies (näiteid teemadest: seksuaalvägivald, teadvelolek (mindfulness), suhtlemisoskused, stress). Koolinoortele viin samuti läbi loenguid seksuaalvägivalla ja paarisuhte teemadel ning juhin psühholoogilist tarkust arendavaid lastelaagreid.

Kuulun Eesti Pereteraapia Ühingusse, Eesti Seksuaaltervise Liitu ja Eesti Akadeemilise Seksoloogia Seltsi ning osalen pidevalt erialastel täiendkoolitustel.

Minu vastuvõtule registreeri telefonil 550 0355 või meiliaadressil info@eguerapraksis.ee